fot. Shutterstock.com
Handel

Carrefour Polska zapowiada wielkie zmiany i chęć stałej współpracy z polskimi rolnikami

Marcin Pniewski 2018-09-11 16:26:04 Komentarzy:
Christophe Rabatel, nowy prezes Carrefour Polska zapowiedział, że zamierza rozpocząć prawdziwą transformację żywieniową nie tylko w sieci sklepów Carrefour, ale także na talerzach Polaków. Na półkach Carrefour Polska ma się pojawić więcej zdrowych produktów, a na osiedlach zupełnie nowy format sklepów ze świeżymi produktami ekologicznymi oraz bio prosto od rolników - donosi dziennik "Rzeczpospolita". 

Wiadomo już, że nowa sieć sklepów będzie działać w systemie franczyzowym, a w jej ofercie pojawią się produkty bio oraz ekologiczne. Pierwsze sklepy zostaną otwarte jeszcze w tym roku. Jeśli zaś chodzi o dotychczasową sieć, tu z kolei rozbudowana będzie półka z tzw. zdrową żywnością. Pojawi się na niej znacznie więcej produktów dla diabetyków, bez laktozy czy glutenu. Nie zabraknie również produktów dla wegan. Nowy prezes Carrefour zapowiedział przy tym, że aby temu wszystkiemu sprostać, tj. zapewnić zarówno w działającej już sieci, jak i tej nowej produkty zdrowe, lokalne, najwyższej jakości i zarazem świeże, będzie chciał nawiązać z rolnikami stałą współpracę oferując roczne kontrakty - zdradza "Rzeczpospolita". Kiedy to nastąpi? Póki co, nie wiadomo. Na tę chwilę jednak dodatkowe pieniądze zobaczyły już Fundacja AgriNatura oraz Społeczny Instytut Ekologiczny, którym Carrefour przekazał ok. 800 tys. zł w formie grantu, chcąc w ten sposób promować rozwój rolnictwa ekologicznego. 

Carrefour Polska to sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Źródło: Rzeczpospolita