fot. pixabay.com
Porady

Cynamon zamiast chemicznych preparatów do ogrodu?

Zuzanna Mączka 2018-08-31 14:04:23 Komentarzy:
Sportowcy, dietetycy i każdy, kto interesuje się choć w niewielkim stopniu zdrowiem z pewnością ma świadomość niezwykłych właściwości, jakimi mógłby się pochwalić cynamon, gdyby był osobą. Jest to przyprawa, która posiada właściwości antyrakotwórcze, usuwa toksyny, przyśpiesza regenerację komórek, przyśpiesza metabolizm, a to tylko jedne z bardzo wielu pozytywnych skutków spożywania go. A skoro ma tak zbawienne działanie dla organizmu człowieka, czemu by go nie podać... roślinom? Szalony pomysł? Okazuje się, że niezupełnie.

Cynamon zamiast chemicznych preparatów?

Naturalny, tani, bezpieczny, łatwodostępny - to cechy, które zdecydowanie dają mocną przewagę tej przyprawie nad chemią, która może być dla nas rakotwórcza (czego dowodem jest Roundup, o którym pisaliśmy w tekście "Ogrodnik z Kaliforni wywalczył 289 mln dolarów odszkodowania za rakotwórcze działanie Roundupu"). Choć nie jest to może wystarczający powód, żeby go użyć do rozsypywania na polu - w kwiatowym ogródku może się okazać tzw. strzałem w dziesiątkę. Sekretem cynamonu jest jego zapach i skład samej kory, z której produkuje się tę niezwykłą przyprawę - zdradza serwis onet.pl. 

Co się stanie, gdy rozsypiemy cynamon w ogrodzie?

Z miejsca można się pozbyć niepożądanych bakterii i grzybów, a co za tym idzie - ochronić  ogródek przed chorobami. Można także odstraszyć także za jednym zamachem wszystkie insekty - od mrówek po komary. Na tym jednak nie koniec. Cynamon to również lek. Świetnie "zagoi" rany kwiatu przetrąconego przez wiatr lub nieuważnie bawiącego się w ogrodzie brzdąca. Polecamy zatem cynamon wszystkom ogrodnikom! 

Źródło: kobieta.onet.pl