Dołącz na Facebooku do grupy "Wszystko o rolnictwie"! Szczegóły

Ostrzeżenia meteorologiczneIMGW ostrzega o burzach z gradem

Marcin Pniewski 2018-09-03 15:32:49 Komentarzy:

Mieszkańcomw województwie małopolskim, śląskim i podkarpackim grożą poważne zamiecie z piorunami, a nawet gradem - ostrzega Intytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).   Jak podaje IMGW w poniedziałek, 3 września do godz. 21:30 obowiązuje...

Wydarzenia:
AGRO SHOW 2018

Największa w Europie plenerowa wystawa rolnicza tradycyjnie odbędzie się we wrześniu (20-23) w Bednarach pod Poznaniem.

I Festyn Rolniczy w Brzozowie Starym 2018

21 września 2018 roku odbędzie się pierwszy Festyn Rolniczy w Brzozowie Starym 64, 96-521 Brzozów. Jest to gmina Iłów, w powiecie sochaczewskim, przy trasie wojewódzkiej 577. Impreza trwać będzie od 10.00. Uroczyste otwarcie o godzinie 13.00. Wydarzenie zakończy się dyskoteką pod chmurką.

IX Wystawa Królików Rasowych w Pniewach 2018

27-28 października odbędzie się IX Wystawa Królików Rasowych. A także będzie miała miejsce - II Wystawa gołębi rasowych oraz pokaz ptaków egzotycznych. Dokładny adres to: Wolności 20, 62-045 Pniewy. O 17.00 przewidziany jest bankiet dla hodowców.

XLIII Konferencja hodowców ryb łososiowatych, technologiczne Targi Akwakultury w Gdyni 2018

11-12 października odbędzie się szkolenie dla hodowców ryb łososiowatych oraz Technologiczne Targi Akwakultury. Całość wydarzenia odbędzie się na ul. Armii Krajowej 22 w hotelu Mercure Gdynia Centrum. Dla zwiedzających targi będą czynne od 10.00 do 18.00 dnia pierwszego, a drugiego od 10.00 do 16.00.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Jakość a wykorzystanie ziarna zbóż” w Puławach 2018

25-26 października odbędzie się ogólnopolska Konferencja Naukowa w Sali Kongresowej w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Szkolenie: Ochrona bioróżnorodności gleby warunkiem zdrowia pokoleń Marszewo 2018

Instytut Ogrodnictwa zaprasza na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 24 października w Marszewie. Szkolenie jest bezpłatne.

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Pol-Eco-System 2018 w Poznaniu

23-25 października w Poznaniu odbędą się międzynarodowe targi ochrony środowiska. Impreza zaczyna się o godz. 9.00.

I Klubowa Wystawa Królików Baranowatych w Zakrzowie 2018

13 i 14 października odbędzie się I Klubowa Wystawa Królików Baranowatych. Całe wydarzenie będzie miało miejsce w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie ul. Parkowa 20, 47-260 Zakrzów. Wydarzenie zaczyna się o godzinie: 8.00

VI Ogólnopolska Konferencja Zasoby genowe roślin użytkowych

18-21.09 odbędzie się w Karpaczu - VI Ogólnopolska Konferencja dot. zasobów genowych roślin użytkowych.

II Międzynarodowa Wystawa młodych królików rasowych wraz z Czempionatem w rasie Francuski Baran 2018

22 i 23 września odbędzie się II Międzynarodowa Wystawa młodych królików rasowych wraz z Czempionatem w rasie Francuski Baran. Wszystkich chcących wziąć udział lub też po prostu zobaczyć te urocze zwierzątka na żywo zapraszamy do Bielska Podlaskiego.

V Święto Sera i Wina we Wrocławiu 2018

We Wrocławiu w dniu 23 września dzięki Uniwersytetowi Przyrodniczemu odbędzie się V Święto Sera i Wina. Start godz. 10.00. W programie są: konkursy, pokazy, warsztaty, degustacje i zabawy dla dzieci.

XXIV Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

25-26 września odbędzie się XXIV Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tytuł zagadnień omawianych to "„Problemy intensyfikacji produkcji zwierzęcej z uwzględnieniem ochrony środowiska, standardów UE i produkcji energii alternatywnej, w tym biogazu”.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Zakaźne zapalenie oskrzeli kur – ogólnoświatowy problem w przemyśle drobiarskim” w Puławach 2018

28-29 września w Weterynaryjnym Centrum Kształcenia Podyplomowego, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Zakaźne zapalenie oskrzeli kur – ogólnoświatowy problem w przemyśle drobiarskim”.

V Małopolskie Targi Żywności – Zasmakuj z UR w Krakowie 2018

29-30 września odbędą się V Małopolskie Targi Żywności. Targi będą mieć miejsce na terenie zabytkowego folwarku Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie przy ul. Balickiej 253. Głównym celem Targów jest propagowanie idei zdrowego stylu życia oraz promocja produktów regionalnych i tradycyjnych z Województwa Małopolskiego.

Powiatowe Święto Ziemniaka w Karzniczce 2018

30 września odbędzie się Powiatowe Święto Ziemniaka organizowane przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych. Impreza odbędzie się na terenie Stacji i Zakładów Doświadczalnych Oceny Odmian na ul. Karzniczka 2 w województwie pomorskim, miejscowość Damnica.

Szkolenie z zakresu ochrony żyzności gleb użytkowanych rolniczo w Końskowoli 2018

Instytut Ogrodnictwa współorganizuje projekt „Ochrona bioróżnorodności gleby warunkiem zdrowia obecnych i przyszłych pokoleń”. W ramach jego realizacji zaplanowano cykl 12 szkoleń. W tym właśnie szkolenie z zakresu ochrony żyzności gleb 2 października.

Konferencja Naukowa pt. "Rolnictwo ekologiczne - stan obecny i perspektywy rozwoju" w Puszczykowie 2018

Od 3 do 5 października odbywać się będzie Konferencja Naukowa - "Rolnictwo ekologiczne - stan obecny i perspektywy rozwoju". Miejsce to Leśny Ośrodek Szkoleniowy w Puszczykowie, ul. Adama Wodziczki 3.

XVI Konferencja „Etyczne i prawne aspekty ochrony dobrostanu zwierząt” we Wrocławiu 2018

4 października odbędzie się XVI Konferencja nt. „Etyczne i prawne aspekty ochrony dobrostanu zwierząt”. Miejsce konferencji to wydział Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w Auli Auditorium Zootechnicum, ul. Chełmońskiego 38C.

Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie”, Targi Leśne „Las i my

6-7 października odbędą się w Szepietowie Targi Ogrodnicze. „Jesień w sadzie i ogrodzie” oraz „Las i my".

Jesienne Targi Rolno – Ogrodnicze AGROMARSZ „Przyjazna energia w domu i zagrodzie” w Marszewie 2018

7 października w Marszewie koło Pleszewa odbędą się Jesienne Targi Rolno - Ogrodnicze AGROMARSZ „Przyjazna energia w domu i zagrodzie”.

Niemiecko-Polska konferencja „SmartBees - Strategie długofalowe w udoskonalaniu genetycznym oraz zachowaniu różnorodności genetycznej pszczoły miodnej” w Zgorzelcu 2018

20 października odbędzie się niemiecko-polska konferencja pt. „SmartBees". Dokładny adres to Johannes-Wüsten-Str 21 w Zgorzelcu. Całość rozpocznie się o godzinie: 9.00.

Tagi:
#5g#adam struzik#agroholding mria#ćma azjatycka#ćma bukszpanowa#amerykański departament rolnictwa#biogaz rolniczy#brexit#burze#chów klatkowy#cło#credit agricole#CSR#cydalima perspectalis#dave keitch#dewayne johnson#dr curtis deutsch#drony#eksport kanady#ericsson#farmbeats#federacja rolna#forum ekonomiczne w krynicy#fundacja plon#fundusz inwestycyjny arabii saudyjskiej#garden coop#gasap network#giełda#glifosat#gmo#gmv#grad#grupa colian#healthycow24#hodowcy zwierząt#iarc#id tech ex#import ue#inteligentne czujniki#internet rzeczy#invant research#iot#Jan Krzysztof Ardanowski#jan miedzik#katarzyna pąk#klęska suszy#kontrola jakości#krajowy rejestr długów#krzysztof cybulak#krzysztof jurgiel #krzysztof tchórzewski#lin keitch#łukasz adamek#żywność bio#żywność eko#magda hajduk#marek niechciał#marketsand markets#martin mellor#masło#matif#miejskie rolnictwo#ministerstwo energii #ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi#ministerstwo spawiedliwości#monsanto#naturativ#onz#optymalizacja upraw#oze#polska grupa nasienna#polska strategia kosmiczna#polskie jabłko#pomor świń#protesty sadowników#przemysław sowul#pustynia sahara#pzu#rada rozwoju handlu#rafał romanowski#RAGTSeeds#ranger pro#resort rolnictwa#rolnictwo biotechnologiczne#rolnicy#roundup pro#rynek zbóż#sadownictwo#sadownicy#sadownicy rp#salic#salmonella#sat revolution#sieć carrefour #sklepy osiedlowe#słodycze#slow life#smart soft solutions#smog#solidarność ri#strajki rolników#sztuczna inteligencja#tb fruit polska#technologia#thermo eye#ubezpieczenia#ubezpieczenia#ue#uokik#węgiel#warszawa#wiceminister rolnictwa#wieś#wirus asf#witold boguta#witold katner#wrocław#zarządzanie hodowlą#zmiany klimatu#zmiany klimatyczne#związku sadowników rp